
COVID-19 pandeemia ajal on liikmesriigid teinud digiteerimispüüdlusi, kuid neil on endiselt raskusi digioskuste, VKEde digiülemineku ja täiustatud 5G-võrkude kasutuselevõtu puudujääkide kõrvaldamisega. Taaste ja vastupidavuse rahastamisvahend, millest ligikaudu 127 miljardit eurot on ette nähtud reformideks ja investeeringuteks digivaldkonnas, pakub enneolematut võimalust kiirendada digipööret, mida EL ja selle liikmesriigid ei saa endale lubada.
Euroopa digiajastule vastavaks muutmise valdkonna juhtiv asepresident Margrethe Vestager ütles:
Digipööre kiireneb. Enamik liikmesriike teeb edusamme vastupanuvõimelise digiühiskonna ja -majanduse ülesehitamisel. Alates pandeemia algusest oleme teinud märkimisväärseid jõupingutusi, et toetada liikmesriike üleminekul. Olgu see nii taaste- ja vastupidavuskavade, ELi eelarve või hiljuti ka digiõpet ja -oskusi käsitleva struktureeritud dialoogi kaudu. Kuna peame maksimaalselt ära kasutama investeeringuid ja reforme, mis on vajalikud digikümnendi eesmärkide saavutamiseks 2030. aastal. Seega peavad muutused toimuma juba praegu.
Siseturuvolinik Thierry Breton lisas:
Me teeme ELis edusamme oma digieesmärkide suunas ning peame jätkama jõupingutusi, et muuta EL tehnoloogilises võidujooksus ülemaailmseks liidriks. DESI näitab, kus peame oma tööd veelgi tugevdama, näiteks hoogustades meie tööstuse, sealhulgas VKEde digiteerimist. Peame suurendama jõupingutusi tagamaks, et igal ELi VKE-l, ettevõtjal ja tööstusel on parimad digilahendused ja juurdepääs maailmatasemel digitaalse ühenduvuse taristule.