Skip to main content
Shaping Europe’s digital future

Komisija nāk klajā ar rīcības plānu veselības nozares aizsardzībai pret kiberuzbrukumiem

  • PRESS RELEASE
  • Publikācija 15 -JAN- 2025

Komisija ir nākusi klajā ar ES rīcības plānu, kura mērķis ir stiprināt slimnīcu un veselības aprūpes sniedzēju kiberdrošību. Par šo rīcības plānu priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas politiskajās pamatnostādnēs tika paziņots kā par vienu no galvenajām prioritātēm jaunā pilnvaru termiņa pirmajās 100 dienās.

The IT system is accessed by a Doctor's fingerprint on the virtual screen.
AdobeStock © meeboonstudio

 

Šī iniciatīva ir svarīgs solis, lai pasargātu veselības aprūpes nozari no kiberdraudiem. Uzlabojot slimnīcu un veselības aprūpes sniedzēju draudu atklāšanas, sagatavotības un reaģēšanas spējas, tas radīs drošāku vidi pacientiem un veselības aprūpes speciālistiem.

Digitalizācija rada revolūciju veselības aprūpē, nodrošinot labākus pakalpojumus pacientiem, izmantojot tādas inovācijas kā elektroniskās veselības kartes, telemedicīna un MI virzīta diagnostika. Tomēr kiberuzbrukumi var aizkavēt medicīniskās procedūras, radīt strupceļus neatliekamās palīdzības telpās un traucēt vitāli svarīgu pakalpojumu sniegšanu, kas smagos gadījumos varētu tieši ietekmēt eiropiešu dzīvi. Dalībvalstis ziņoja par 309 būtiskiem kiberdrošības incidentiem, kas 2023. gadā skāra veselības aprūpes nozari — vairāk nekā jebkurā citā kritiski svarīgā nozarē.

Rīcības plānā cita starpā ierosināts ES Kiberdrošības aģentūrai ENISA izveidot Eiropas Kiberdrošības atbalsta centru slimnīcām un veselības aprūpes sniedzējiem, nodrošinot tiem pielāgotus norādījumus, rīkus, pakalpojumus un apmācību. Iniciatīvas pamatā ir plašāks ES satvars kiberdrošības stiprināšanai visā kritiskajā infrastruktūrā, un tā ir pirmā nozarei specifiskā iniciatīva, kuras mērķis ir izvērst visu ES kiberdrošības pasākumu klāstu.

Lasīt visu paziņojumu presei

Plašāka informācija: