
Covid-19 pandēmijas laikā dalībvalstis ir pavirzījušās uz priekšu digitalizācijas centienos, taču tām joprojām ir grūti novērst digitālo prasmju trūkumu, MVU digitālo pārveidi un progresīvu 5G tīklu izvēršanu. Atveseļošanas un noturības mehānisms, kurā aptuveni 127 miljardi EUR ir atvēlēti reformām un investīcijām digitālajā jomā, sniedz vēl nepieredzētu iespēju paātrināt digitālo pārveidi, ko ES un tās dalībvalstis nevar atļauties palaist garām.
Priekšsēdētājas izpildvietniece jautājumos par digitālajam laikmetam gatavu Eiropu Margrēte Vestagere sacīja:
Digitālā pārkārtošanās paātrinās. Lielākā daļa dalībvalstu virzās uz priekšu noturīgas digitālās sabiedrības un ekonomikas veidošanā. Kopš pandēmijas sākuma mēs esam pielikuši ievērojamas pūles, lai atbalstītu dalībvalstis pārejas procesā. Vai nu izmantojot atveseļošanas un noturības plānus, ES budžetu vai nesen arī strukturēto dialogu par digitālo izglītību un prasmēm. Jo mums ir maksimāli jāizmanto investīcijas un reformas, kas vajadzīgas, lai 2030. gadā sasniegtu digitālās desmitgades mērķrādītājus. Tāpēc pārmaiņām jānotiek jau tagad.
Iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons piebilda:
Mēs gūstam panākumus ES virzībā uz digitālo mērķu sasniegšanu, un mums ir jāturpina centieni padarīt ES par pasaules līderi tehnoloģiju sacensībā. DESI parāda, kur mums vēl vairāk jāstiprina mūsu darbs, piemēram, lai veicinātu mūsu rūpniecības, tostarp MVU, digitalizāciju. Mums ir jāpastiprina centieni, lai nodrošinātu, ka ikvienam MVU, uzņēmumiem un rūpniecībai ES ir labākie digitālie risinājumi, kas tiem pieejami, un piekļuve pasaules līmeņa digitālās savienojamības infrastruktūrai.