
Radzie współprzewodniczyli komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton oraz japoński minister transformacji cyfrowej Taro Kono, minister spraw wewnętrznych i komunikacji Takeaki Matsumoto oraz parlamentarny wiceminister gospodarki, handlu i przemysłu Taku Ishii.
UE i Japonia potwierdziły znaczenie swojego partnerstwa strategicznego dla promowania wspólnych wartości i wizji transformacji cyfrowej, która stawia ludzi w centrum uwagi i szanuje prawa podstawowe. Partnerzy z zadowoleniem przyjęli pomyślne wdrożenie partnerstwa cyfrowego i podsumowali postępy poczynione od czasu pierwszego posiedzenia Rady Partnerstwa Cyfrowego w 2023 r. Uzgodnili wykaz nowych rezultatów dalszej współpracy w zakresie podstawowych technologii cyfrowych, takich jak sztuczna inteligencja (AI), 5G, 6G, półprzewodniki, obliczenia wielkiej skali (HPC) i technologia kwantowa, wzmacniając współpracę w zakresie gospodarki opartej na danych i gospodarce platformowej, kabli podmorskich, identyfikacji elektronicznej i cyberbezpieczeństwa.
Przeczytaj pełny komunikat prasowy i dowiedz się więcej o partnerstwach cyfrowych UE.